Patryk Choroś na czele nowego Działu Business Intelligence & Data Science

09.02.2017

Od 1 lutego w Sygnity S.A. funkcjonuje nowy dział – Business Intelligence & Data Science. Na jego czele stanął Patryk Choroś – ekspert w dziedzinie Business Intelligence oraz doświadczony manager w zakresie sprzedaży i świadczenia kompleksowych usług doradczych IT dla przedsiębiorstw. Nowo zatrudniony manager, został równocześnie wiceprezesem Zarządu Sygnity International Sp. z o.o.


Patryk Choroś w swojej karierze kierował z powodzeniem wieloma projektami w obszarze wdrożeń hurtowni danych i systemów analitycznych. Praktykę w zakresie zagadnień Business Intelligence zdobywa od 2004 r. Przez ostatnie pięć lat pracował w SAS Institute, gdzie odpowiadał za budowanie strategii wdrożeń systemów analitycznych dla kluczowych klientów firmy, m.in. rozwijając sieć partnerską oraz odpowiadając za pozycjonowanie technologii SAS na rynku. W latach 2009-2011 nadzorował prace zespołu wdrożeniowego systemów Business Intelligence w Infovide-Matrix.

Chcąc zapewnić naszym klientom najwyższą jakość dostarczanych rozwiązań musimy dbać o to, aby do naszego zespołu dołączali eksperci o najwyższych kompetencjach, szerokim doświadczeniu, ale przede wszystkim otwarci na wychodzenie poza schematy. Taką osobą jest dla nas Pan Patryk Choroś, który stanął na czele nowego działu Sygnity oraz został wiceprezesem Sygnity International. Rozwój kompetencji naszej firmy w obszarze Big Data i ekspansja na rynki zagraniczne to dziś kluczowe dla nas projekty. Powierzamy je Panu Patrykowi jako doświadczonej osobie z branży. Życzymy mu, aby dzięki możliwości pracy w tych rozwojowych, ale też pełnych wyzwań przedsięwzięciach, mógł wykazać się swoim profesjonalizmem oraz zdolnościami z zakresu pracy zespołowej, którą jest prowadzenie projektów IT dla naszych obecnych i przyszłych klientów. – skomentował Jan Maciejewicz, prezes Zarządu Sygnity S.A.

– Rozwój oferty i wdrożeń zaawansowanej analityki i systemów Business Intelligence w Sygnity to kolejny krok mojej drogi zawodowej. Rewolucja cyfrowa, której wszyscy doświadczamy, otwiera nowe obszary dla przedsiębiorstw do budowania swoich strategii konkurowania, a Big Data, Data Science oraz Business Intelligence to coraz prężniej rozwijające się obszary IT. Przez swój innowacyjny charakter, pozwalają spojrzeć na posiadane dane w sposób niestandardowy oraz umożliwiają redefiniowanie istniejących strategii rynkowych. Ukryta w informacjach wiedza to dziś wartość najwyższa dla przedsiębiorstw. Lata praktyki zawodowej pozwalają mi z pełnym przekonaniem postawić tezę, że umiejętne wykorzystanie analityki danych może usprawnić dowolny proces decyzyjny. Dlatego też uważam, że zaawansowana analityka przyniesie wiele korzyści dla klientów Spółki w Polsce i na rynkach zagranicznych, do których rozwoju również zostałem dedykowany. Takie kompleksowe podejście do biznesu, w połączeniu z moim know how, jest gwarantem konsekwentnego rozwoju w obszarach działalności, za które odpowiadam. – powiedział Patryk Choroś, dyrektor działu Business Intelligence & Data Science w Sygnity S.A. oraz wiceprezes Zarządu Sygnity International Sp. z o.o.

Patryk Choroś studiował na Politechnice Warszawskiej na kierunku Systemy Informatyczne Wspomagania Decyzji. Posiada również tytuł Certified Business Intelligence Professional (CBIP), Business Analytics, Mastery Level oraz Certified Data Professional.

 

 

Dalszych informacji udziela:

 

 

 

 

Lidia Kłosowska

Dyrektor ds. Marketingu i Relacji Partnerskich

M. +48 508 021 623

e-mail: lklosowska@sygnity.pl

Kontakt dla mediów

Beata Drzewicz

Dyrektor Biura Zarządu I Nadzoru Właścicielskiego

+48 504 142 011

bdrzewicz@sygnity.pl