Sygnity rozwinie system Syriusz w Powiatowych Urzędach Pracy

15.07.2011

Spółka Sygnity S.A. podpisała umowę z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej na rozwój, utrzymanie i serwis oprogramowania SyriuszStd, wspomagającego funkcjonowanie powiatowych urzędów pracy.

 


Obecnie system Syriusz, którego wdrożenie zakończyło się w styczniu b.r., działa we wszystkich powiatowych urzędach pracy w Polsce. Umowa będzie realizowana do 30 czerwca 2013 roku, jej wartość to ponad 30 mln zł brutto. 

 

Stworzony przez Sygnity system Syriusz to nowoczesne rozwiązanie dedykowane Publicznym Służbom Zatrudnienia. Wdrożenie oprogramowania zostało zrealizowane w ramach umowy zawartej w styczniu 2009 roku między Sygnity S.A. a Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, jednostką powołaną przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Zgodnie z harmonogramem prac, projekt zakończył się w I kw. 2011 r. 

 

„Wdrożenie systemu Syriusz uważamy za nasz duży sukces. Mimo kompleksowości projektu został on zrealizowany w zakładanym czasie i obecnie z powodzeniem działa we wszystkich 343 powiatowych urzędach pracy w całym kraju. Warto podkreślić, że ponad 40 urzędów korzysta z systemu za pośrednictwem Internetu w tzw. modelu hostingowym, który nie wymaga instalacji aplikacji na serwerach w urzędach.” – mówi Magdalena Taczanowska, Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży odpowiedzialna za sektor publiczny w Sygnity S.A. 

 

System Syriusz wspiera obsługę klientów przez urzędy pracy, wspomaga je w rozliczeniach dofinansowań unijnych, analizy rynku pracy, zgłaszanych ofert, poziomu oraz struktury bezrobocia. 

 

System Syriusz jest nowoczesną kontynuacją systemu SI PULS, stworzonego i wdrożonego w ramach projektu ALSO (finansowanego przez Bank Światowy) przez Sygnity S.A., działającego od 1999 r. w Powiatowych Urzędach Pracy oraz Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Powstał na bazie ponad 10-letniego doświadczenia Sygnity na rynku Publicznych Służb Zatrudnienia oraz współpracy z najlepszymi ekspertami, osobami współtworzącymi rozwiązania z ramienia MPiPS oraz Powiatowych Urzędów Pracy. System Syriusz jest istotnym komponentem budowanego przez MPiPS rozwiązania umożliwiającego kompleksowe monitorowanie rynku pracy w Polsce, tworzenie analiz i ocen efektywności działań podejmowanych przez publiczne służby zatrudnienia na rynku pracy. Jego wykorzystanie ma też wspomóc optymalizację podejmowania decyzji dotyczących wydatkowania funduszy publicznych na walkę z bezrobociem, czy uruchamianie narzędzi aktywizacji zawodowej bezrobotnych.

Kontakt dla mediów

Beata Drzewicz

Dyrektor Biura Zarządu I Nadzoru Właścicielskiego

+48 504 142 011

bdrzewicz@sygnity.pl