Sygnity S.A. partnerem ABB

18.05.2017

Sygnity S.A., w ramach umowy partnerskiej podpisanej z ABB – światowym liderem wśród dostawców innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu, rozpoczyna sprzedaż i wdrożenia dedykowanych rozwiązań aplikacyjnych ABB klasy Enterprise


Firma Sygnity S.A. – czołowy dostawca rozwiązań informatycznych w Polsce – uzyskała status Channel Partner w ramach programu partnerskiego Enterprise Software Partner ABB w regionie EMEA. W ramach współpracy, Sygnity dołączy do swojej oferty produkty ABB Enterprise Software, świadcząc równocześnie usługi wdrożeniowe i integracyjne.

Oferowane wspólnie rozwiązania aplikacyjne mają poprawiać wydajność procesów toczących się w danym przedsiębiorstwie, pomagać w planowaniu, optymalizacji oraz wspomagać zarządzanie infrastrukturą i zasobami (predykcja, podnoszenie bezpieczeństwa operacyjnego i fizycznego, monitorowanie realizacji planów oraz kosztów).


– Bardzo cenimy kompetencje zespołu Sygnity, który jest odpowiedzialny za wdrożenia aplikacji ABB. Sygnity wnosi do naszej współpracy znajomość klienta: specyfiki potrzeb polskiego przemysłu oraz komplementarne rozwiązania ze swojego portfolio, które mogą poszerzyć funkcjonalność naszego oprogramowania. – podkreślił Rafał Walecki, Dyrektor działu wdrożeń, ABB Enterprise Software.


– Od lat tworzymy i wdrażamy rozwiązania informatyczne dostosowane do specyficznych potrzeb klientów. Współpraca z takim partnerem jak ABB daje nam dostęp do jeszcze szerszego wachlarza nowoczesnych rozwiązań informatycznych klasy Enterprise, wspierających planowanie, zarządzanie i optymalizację procesów biznesowych na najwyższym poziomie. – powiedział Roman Durka, wiceprezes zarządu Sygnity S.A.


Firmy ABB i Sygnity na pierwszym etapie współpracy zdecydowały się skupić na trzech branżach: rozwiązaniach dla górnictwa, transportu (zwłaszcza kolejowego) i energetyki. Równocześnie analizowane są możliwości tworzenia dedykowanych rozwiązań dla sektora usług użyteczności publicznej (przede wszystkim: gaz, ciepłownictwo) oraz produkcji (zwłaszcza dla przemysłu paliwowego, ciężkiego, elektromaszynowego).

Rozwiązania wspólne dla branży górniczej, transportowej (transport kolejowy) i energetycznej: 

System Ellipse EAM: system klasy ERP/EAM służący do zarządzania zasobami (ABB) 

LinekOne: elektroniczny katalog części zamiennych z ich graficzną wizualizacją (ABB) 

Systemy GIS (Sygnity) 

Asset Health Centre: przewidywanie, zapobieganie awariom, zwiększanie bezpieczeństwa (ABB) 

Dobór narzędzi Data Science, analizy predykcyjnej i preskryptywnej (Sygnity)

Rozwiązania dla górnictwa: 

Inteligent Mining Solutions (ABB) 

MineScape: budowa cyfrowego modelu złoża 

MineMarket: zarządzanie w czasie rzeczywistym procesem produkcji i logistyki 

CCLASS: zarządzanie pracą laboratorium 

Production Accounting: analiza danych i monitorowanie procesu produkcji


Dalszych informacji udziela:

Lidia Kłosowska

Dyrektor ds. Marketingu i Relacji Partnerskich

M. +48 508 021 623

e-mail: lklosowska@sygnity.pl

O ABB

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest liderem w technologiach dla energetyki, robotyki i systemów napędowych, automatyki przemysłowej i sieci energetycznych, obsługującym klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury na całym świecie. Kontynuując ponad 125-letnią historię innowacji, obecnie ABB tworzy przyszłość cyfryzacji przemysłu odgrywając kluczową rolę w rewolucji energetycznej i czwartej rewolucji przemysłowej. Grupa ABB zatrudnia około 132 000 pracowników w ponad 100 krajach świata. Więcej na stronie: www.abb.pl

O Sygnity S.A. Sygnity S.A. jest czołowym dostawcą rozwiązań informatycznych w Polsce, notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1995 r. Posiada wszechstronne kompetencje w dziedzinie rozwiązań informatycznych dla sektora administracji publicznej. W szerokiej ofercie Spółki znajdują się m.in. rozwiązania z zakresu ochrony zdrowia, administracji podatkowej i celnej, czy rejestrów państwowych. Sygnity jest autorem jednego z najnowocześniejszych systemów e-Podatków w Europie. Spółka jest również odpowiedzialna za oprogramowanie do obsługi rządowego programu Rodzina 500+. Więcej na stronie: http://www.sygnity.pl/

PDF (407.72 kB) Sygnity S.A. partnerem ABB    

Kontakt dla mediów

Beata Drzewicz

Dyrektor Biura Zarządu I Nadzoru Właścicielskiego

+48 504 142 011

bdrzewicz@sygnity.pl