Staż @ Sygnity

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę w praktyce, zdobyć doświadczenie zawodowe, uczyć się od najlepszych i dobrze się bawić? Zapraszamy do Programu Staży w Sygnity.

Nabór do Programu Staży w naszej organizacji prowadzimy cały rok. Staże odbywają się w wielu lokalizacjach Sygnity, dlatego zapraszamy do aplikowania studentów i absolwentów z całej Polski.

Stażyści pracują przy strategicznych projektach m.in. na stanowiskach takich, jak: Młodszy Programista różnych technologii, Wdrożeniowiec, Tester i wiele innych.

Nasze Programy Stażowe kierujemy do osób, które chcą nie tylko dobrze i pewnie rozpocząć swoją karierę zawodową, ale także ją kontynuować. Na zakończenie Programu Stażowego, po pozytywnej ocenie, najlepszym stażystom proponujemy pełnoetatową pracę. 


Od stażysty do pracownika

Zacznij staż w Sygnity i zostań z nami! Zobacz, jak może rozwijać się Twoja kariera:

Dziś w Sygnity odpowiadam za prace deweloperskie nad komponentami UBD (Uniwersalna Bramka Dokumentów) oraz KMdOR (Kanał Masowy dla Organów Rentowych). Swoją przygodę z Sygnity zaczynałem na stażu jako Młodszy Programista dedykowany do produktu GENTAX. Dlaczego warto przyjść na staż do Sygnity? Zdecydowanie warto przyjść tutaj na staż, ponieważ można się wiele nauczyć, w pracy panuje świetna atmosfera, doświadczeni eksperci chętnie pomagają w podejmowaniu kolejnych wyzwań i można zdobyć doświadczenie przydatne w dalszej  karierze.
~ Dawny stażysta, obecny pracownik (Programista w projekcie e-Podatki)

Dziś w Sygnity odpowiadam za wsparcie Dyrektora Zarządzającego Sektora Utilities w priorytetyzacji ponad 300 projektów zarządzanych w Sektorze. Analizuję parametry projektowe i finansowe, weryfikuję statusy projektów wdrożeniowych, utrzymaniowych i inwestycyjnych. Swoją przygodę z Sygnity zaczynałam na stażu jako Administrator Projektu, działając jako wsparcie operacyjne dla Kierowników Projektu. Na stażu miałam możliwość uczestniczyć w każdym etapie życia projektu. Od przygotowania oferty na przetarg, po odebranie produktu końcowego projektu. Duże zróżnicowanie podejmowanych zadań oraz swoboda w sposobie ich realizacji pozwalały rozwinąć się kreatywnie. Uczestniczyłam w cyklicznych spotkaniach projektowych z Klientem, współpracowałam z zespołem realizacyjnym i samodzielnie zarządzałam ryzykiem w małych projektach wdrożeniowych i serwisowych. Dlaczego warto przyjść na staż do Sygnity? Dużym atutem Sygnity są pomocni ludzie. Osoby z dużym doświadczeniem chętnie dzielą się wiedzą i są otwarci na delegowanie ciekawych zadań. Jeżeli tylko wyrażasz chęć do nauki czegoś nowego, w organizacji znajdą się osoby, które otworzą każde drzwi, aby Ci w tym pomóc.
~ Dawna stażystka, obecna pracownica (Dokumentalista w Sektorze Utilities)


Dzień z życia stażysty w Sygnity 

Dzień rozpoczynam od sprawdzenia zadań, które pozostały mi do zrobienia oraz od ciepłej herbaty, która stawia mnie na nogi (kawy nie piję :-)). Chwilę później jest scrum, w którym to każdy opisuje co zrobił w dniu wcześniejszym oraz przedstawia plany na dzień obecny. Następnie omawiamy z kolegami jak wykonać nowe zadania, i zabieram się do ich realizacji.
~ Młodszy Programista JAVA

Dni w Sygnity bywają bardzo różne, zawsze dzieje się dużo ciekawego,  jednak ogólny schemat wygląda następująco: poranne spotkanie z koordynatorem zespołu w celu przedyskutowania dnia poprzedniego (co udało się zrealizować, z czym były problemy oraz jak zostały rozwiązane). Następnie wyznaczane są zadania na bieżący dzień, po czym następuje ich realizacja. Warto podkreślić, że nie zostajemy z tymi zadaniami sami. Cały czas można liczyć na współpracowników, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i starają się w każdej sprawie pomóc. Biorąc pod uwagę ich wiedzę i doświadczenie, nie ma takich wyzwań, którym nie udałoby się stawić czoła.
~ Młodszy Wdrożeniowiec Systemu Obiegu Dokumentów

Dlaczego warto przyjść na staż do Sygnity?

W Sygnity panuje bardzo sympatyczna atmosfera, która sprzyja rozwojowi. Zdanie stażysty liczy się tak samo, jak każdego innego pracownika.
~ Młodszy Programista Integracji

Staż w Sygnity daje możliwość nauki od doświadczonych specjalistów oraz uczestnictwo i zdobywanie doświadczenia w bardzo dużych, strategicznych projektach m.in. dla instytucji publicznych.
~ Młodszy Wdrożeniowiec Systemu Obiegu Dokumentów

Na stażu w Sygnity można szybko zdobyć cenne doświadczenie oraz, co ważne, istnieje możliwość zdobycia go w dużym i strategicznym projekcie. Dzięki temu będzie można szybciej się wdrożyć w każdy następny projekt.
~ Młodszy Programista JAVA

Czego uczę się na stażu w Sygnity?
 
Programowania :-) Tak naprawdę to łapię się na tym, że zapominam, że jestem na stażu. Realizuję zadania równo z pozostałymi programistami.
~ Młodszy Programista JAVA

W Zespole Integracji uczę się pracy zespołowej, nowych rozwiązań technologicznych/środowiska, prowadzenia konkretnych spraw dotyczących projektu indywidualnie. Mam przestrzeń do własnej inicjatywy i wdrażania własnych rozwiązań.
~ Młodszy Programista Integracji

Modelowania, programowania, analizy. Mam również okazję obserwować jak od wewnątrz wygląda zarządzanie i kierowanie projektami.
~ Młodszy Wdrożeniowiec Systemu Obiegu Dokumentów


Jeśli... 
  • masz serce do IT
  • jesteś studentem ostatnich lat studiów informatycznych lub pokrewnych
  • interesujesz się programowaniem i szybko się uczysz
  • lubisz niestandardowe rozwiązania, jesteś kreatywny i samodzielny
... Program Staży w Sygnity jest właśnie dla Ciebie!

Z nami zyskasz możliwość:

  • odbycia płatnego, 3-miesięcznego stażu w jednej z czołowych firm branży IT
  • otrzymania szansy na zatrudnienie po stażu i długofalową współpracę
  • podnoszenia kwalifikacji
  • zdobywania ciekawych doświadczeń zawodowych
  • współpracy z doświadczonymi specjalistami i ekspertami w swoich dziedzinach

 

Znajdź pracę
lub staż dla siebie!