ENERGA SA

Centralny System Zarządzania Energią

 

ENERGA, największy koncern energetyczny w Polsce, zdecydował się na wdrożenie CSZE (Centralnego Systemu Zarządzania Energią), który jest kompletnym rozwiązaniem dla uczestnika rynku energii. 

 

System został w całości zbudowany w oparciu o autorskie rozwiązania Sygnity (wcześniej WINUEL) – od systemu akwizycji danych pomiarowych z urządzeń pomiarowych, poprzez parametryzację platformy sprzętowej po konfigurację aplikacji wspomagających koncern w zakresie obszarów: pomiarowym, obsługi rynku lokalnego oraz pełnienia roli operatora handlowo-technicznego. 

 

W pierwszym etapie firma Sygnity wdrożyła kompletny system pomiarowo-rozliczeniowy zapewniający bilansowanie koncernu na rynku bilansującym – etap ten zakładał zasilanie danymi pomiarowymi z lokalnych systemów znajdujących się w oddziałach koncernu. W drugim etapie Sygnity (wcześniej WINUEL) uruchomiło bezpośrednią akwizycję danych z urządzeń pomiarowych. Wykonawca wdrożył także rozwiązanie umożliwiające zarządzanie rynkiem lokalnym: bilansowanie, monitorowanie poboru i regulację. Ponadto spółka zintegrowała rozwiązanie z oprogramowaniem użytkowanym w koncernie. ENERGA, dzięki wdrożeniu, obniżyła koszty akwizycji danych, zwiększyła dostępność, bezpieczeństwo i jakość danych pomiarowo-rozliczeniowych oraz ograniczyła koszty odchyleń na rynku bilansującym. 

zobacz wszystkie realizacje

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami

Zapytaj Eksperta Sygnity