GEOPOZ

System ERP po raz kolejny sprawdził się w nowym obszarze, tym razem geodezyjnym

 

Max Elektronik (Grupa Sygnity) wdrożył moduły systemu - MAX Finanse, MAX Środki Trwałe, MAX Logistyka i MAX Personel – w Zarządzie Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ w Poznaniu.

 

Celem wdrożenia zintegrowanego systemu zarządzania była modernizacja poszczególnych modułów dotychczasowego rozwiązania działającego u klienta, czyli systemu PRO/MIS. W tym zakresie usprawniliśmy moduły: 

  • Finansowo-Księgowy i Kasy 
  • Sprzedaży, Gospodarki Magazynowej, Zakupów 
  • Środków Trwałych i Wyposażenia 
  • Kadry, Rozliczanie czasu pracy

jak również wdrożyliśmy moduły: Płace, Karty Pracy, Fundusze Pracownicze, PKZP, które zastąpiły dotychczas działające programy płacowe firmy BOSIP: Płace, PKZP, BFP, US i Transfer. 

 

Ze względu na starszą technologię, jak i brak możliwości upgrade’u, dotychczasowy system PRO/MIS został zastąpiony nowym, dynamicznie rozwijającym się systemem transakcyjnym o architekturze trójwarstwowej na miarę XXI wieku. Przed GEOPOZ zostało bowiem postawione nowe wyzwanie o nazwie „SOA”. 

 

Wdrożenie systemu rozpoczęło się w marcu 2008 roku, a zgodnie z planem 1 stycznia 2009 roku realizacja została zakończona. Licencja na oprogramowanie MAXeBiznes jest wykorzystywana u klienta przez 30 użytkowników. 

 

MAXeBiznes zapewnia centralizację danych całego GEOPOZ-u, podnosząc ich bezpieczeństwo oraz gwarantując natychmiastowy dostęp do informacji o stanach zapasów czy poziomie sprzedaży wynikających bezpośrednio z realizacji procesów logistycznych i finansowych. 

 

System ERP realizuje zatem określone funkcje w obszarach: 

  • finansowym (m.in. sprawozdania i zestawienia, ewidencja środków trwałych, analiza zobowiązań kontrahentów, kontrola kas gotówkowych) 
  • logistycznym (m.in. obsługa zleceń w systemie, analizy i zestawienia dla obszarów realizujących określone zadania, kontrola obrotu, planowanie zakupów) 
  • kadrowo-płacowym (m.in. rejestrowanie kart i czasu pracy, zestawienia kadrowe i płacowe). 
zobacz wszystkie realizacje

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami

Zapytaj Eksperta Sygnity