Urząd Miejski Wrocławia

System zarządzania infrastrukturą teleinformatyczną

 

Sygnity (wcześniej WINUEL) wdrożyło oprogramowanie (IBM Tivoli) zapewniające centralne monitorowanie, administrowanie i zarządzanie środowiskiem teleinformatycznym. 

 

Integrator zainstalował serwery (HP) niezbędne do funkcjonowania systemu. Podstawowe założenia projektu to sprawne zarządzanie stacjami roboczymi użytkowników (jest ich obecnie ponad 1500 w 6. lokalizacjach) oraz monitorowanie pracy głównych aplikacji i baz danych zlokalizowanych w centralnej serwerowni. Realizacja pierwszego celu będzie możliwa dzięki wdrożeniu dwóch modułów - Tivoli Configuration Manager i Tivoli Remote Control. Dzięki nim pracownicy Urzędu są w stanie zdalnie zdiagnozować i rozwiązać większość problemów zgłaszanych przez użytkowników bez konieczności opuszczania miejsca pracy. Monitorowanie i administrowanie aplikacjami i bazami (SAP, Lotus, Oracle) będzie z kolei realizowane w oparciu o Tivoli Enterprise Console i Tivoli Monitoring. Oprogramowanie będzie pracowało w systemie operacyjnym Linux Red Hat ES i bazie danych Oracle. 

 

W ramach wdrożenia przedstawiciele Wydziału Informatyki Urzędu Miejskiego Wrocławia odbyli serię szkoleń z zakresu Tivoli i ITIL.

zobacz wszystkie realizacje

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami

Zapytaj Eksperta Sygnity