Analityka sprzedażowa

Centralny moduł analityczny to repozytorium wiedzy o wszystkich transakcjach realizowanych na stacji. Dzięki logicznej strukturze bazy możliwe jest łatwe budowanie raportów, a poddanie danych procesowi normalizacji i czyszczenia zapewnia uzyskanie czytelnej i jednoznacznej informacji. 

 

Dane analityczne dostępne są w postaci wielowymiarowych struktur danych, jako tzw. kostki analityczne. Taka architektura pozwala analitykom wykorzystywać do pracy ich ulubione narzędzie – arkusz kalkulacyjny MS Excel i jego tabele przestawne. Proste staje się też przygotowanie własnych raportów i zestawień – od wyboru kostki danych po formatowanie komórek.

 

Informacje dostępne są nie tylko poprzez moduł raportowy i arkusze kalkulacyjne. Dzięki metodom interfejsowym moduł doskonale integruje się także z już istniejącymi systemami analitycznymi, np. z korporacyjną hurtownią danych.

 

Korzyści, jakie daje wdrożenie systemu:

  • możliwość raportowania przekrojowego, bez względu na źródło systemu
  • szybkie raportowanie, dzięki raportom w czasie rzeczywistym 
  • przyjazny interfejs użytkownika stworzony na podstawie tabel MS Excela
  • wiarygodne raportowanie w trybie on-line na jednej bazie danych
  • bezpieczeństwo dostępu do danych, dzięki rozbudowanemu modelowi uprawnień 

 

Dzięki logice systemu i pełnej integracji z podsystemem zarządzania informacją możliwe jest udostępnienie w jednym miejscu wielu użytkownikom zawsze aktualnych raportów i danych. W przeciwieństwie do standardowych sposobów raportowania nasze rozwiązanie umożliwia dostęp do wszystkich raportów historycznych i bieżących, dotyczących transakcji oraz wskaźników, z poziomu jednego interfejsu i przy wykorzystaniu jedynie przeglądarki internetowej.