Sygnity

Pracuj z nami

Czym zajmuje się Tester Oprogramowania? –
rozmawiamy z Aleksandrą Kołodziejczyk

„Pracuj z nami” to cykl, w którym przedstawiamy pracowników naszej firmy. Pytamy ich o początki kariery, projekty, z których są najbardziej dumni i wiele innych tematów. Zapraszamy na rozmowę z Aleksandrą Kołodziejczyk, Specjalistką ds. Testów w Sygnity.

Moja kariera w Sygnity zaczęła się…

od  stażu na stanowisku Konsultant ds. Obsługi Klienta i Szkoleń, który pozwolił mi na zdobycie doświadczenia w zakresie współpracy z klientem oraz kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów. Po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku Informatyka otrzymałam propozycję pracy na stanowisku Testera manualnego w zespole POMOST, w którym pracuję do dziś. Dzięki tej propozycji mogłam zapoznać się z procesem wytwarzania oprogramowania na każdym etapie, co w przyszłości pozwoli mi na pewno na rozwój kariery na innych stanowiskach IT. Jako Tester jestem odpowiedzialna za realizację zadań, diagnozowanie błędów w oprogramowaniu, pisanie scenariuszy testowych na potrzeby wewnętrzne, jak i dla klienta zewnętrznego, oraz realizację zadań związanych z testami automatycznymi.

Pojawiając się w pracy, pierwszą rzeczą, którą robię …

jest sprawdzenie nowych wiadomości w skrzynce mailowej oraz statusów przypisanych do mnie zadań i, jeśli to konieczne, włączenie aktualizacji wersji aplikacji, w trakcie której delektuję się dużym kubkiem gorącej kawy 😊

Moje stanowisko wymaga …

znajomości przebiegu procesu biznesowego, w ramach którego realizuję swoje zadania testowe oraz komunikatywności, ponieważ praca w zespole wytwarzającym oprogramowanie musi działać jak przysłowiowa ‘dobrze naoliwiona maszyna’, w której każdy element jest niezmiernie ważny.

Dobra współpraca opiera się na …

wzajemnym zrozumieniu i szacunku pomiędzy wszystkimi członkami w zespole. Dobra komunikacja to przede wszystkim uważne słuchanie siebie nawzajem.

Najbardziej jestem dumna z tego…

pracując w Sygnity rozwijam swoje umiejętności i zdobywam nowe doświadczenia. Dzięki odbytym szkoleniom pozyskaną wiedzę wykorzystuję w codziennej pracy, przyczyniając się aktywnie do rozwoju oprogramowania.

Mój najtrudniejszy moment w karierze …

 to rozpoczęcie pracy w nowym zespole, jednak dzięki przyjaznej atmosferze okazało się, że ‘nie taki diabeł straszny jak go malują’ 😊. Zespół pomógł mi szybko wdrożyć się w nowe obowiązki i od tej pory nic się nie zmieniło, a każdy dzień rozpoczynam z uśmiechem i zapałem do pracy.

W Sygnity nauczyłam się…

że współpraca w zespole i życzliwość kolegów są kluczowe w rozwiązywaniu najtrudniejszych problemów projektowych.

W Sygnity cenię sobie…

atmosferę, życzliwość i uważność na potrzeby drugiego człowieka- nie tylko te, które związane są z pracą zawodową, ale również te, które wynikają z wzajemnych relacji międzyludzkich.

Po godzinach lubię…

rekreacyjnie jeździć na rolkach i rowerze. W wolnym czasie lubię również piec różnego rodzaju słodkości dla rodziny i przyjaciół oraz przeczytać dobrą książkę w domowym zaciszu.