Sygnity

Pracuj z nami

Od Programisty do Menedżera Projektu – rozmawiamy z Michałem Drygałą

Poznaj nas to cykl, w którym przedstawiamy pracowników naszej firmy. Pytamy ich o początki kariery, projekty, z których są najbardziej dumni i wiele innych tematów. Zapraszamy na rozmowę z Michałem Drygałą, Menedżerem Projektu w Sygnity.

Moja kariera w Sygnity zaczęła się…

w projekcie e-Podatki w roli programisty. Pracowałem w sektorze Public, a naszym głównym klientem było Ministerstwo Finansów. W zasadzie to do tej pory z pewnym rozczuleniem wypełniam formularze podatkowe, gdy wiem, że byłem jedną z osób tworzących dane rozwiązanie. Pozostał jakiś sentyment.

Mówiąc w dużym skrócie – potem zostałem liderem zespołu programistów, dalej liderem zespołu wytwórczego, następnie kierownikiem projektu. Gdy e-Podatki przechodziły szereg zmian przeszedłem do nowego obszaru (Rynku Energii) w roli kierownika projektu i po pewnym czasie zostałem liderem zespołu programistów i inżynierów. Dość długa i ciekawa droga, m.in. dlatego że w Sygnity jestem od 8 lat.

Pojawiając się w pracy, pierwszą rzeczą, którą robię …

jest sprawdzenie nowych e-maili, wiadomości, kalendarza na dany dzień. Dzięki temu mogę zaplanować zadania jakie chcę zrealizować. Mam świadomość tego, że brzmi to mało porywająco, jednak daje mi duży spokój w pracy.

Moje stanowisko wymaga …

podejmowania wielu decyzji, zarówno moich, jak i moich przełożonych. W mojej ocenie wymaga to dużego porządku w dokumentach oraz szeroko rozumianych danych, które ułatwiają  podejmowanie tych decyzji. Kluczem do tego są m.in. uporządkowane informacje.

Dobra współpraca opiera się na …

słuchaniu i rozumieniu ludzi dookoła siebie. Mam tu na myśli zarówno współpracowników, klientów, jak i przełożonego. Nie zawsze na pierwszy rzut oka wiemy, jakie oczekiwania są nam stawiane, a umiejętność słuchania przydaje się, żeby te potrzeby zrozumieć.

Zatrudniam osoby, które…

oczywiście spełniają nasze oczekiwania, ale których oczekiwania my również jesteśmy w stanie spełnić. Podczas rozmowy rekrutacyjnej dość dokładnie dopytuję potencjalnego pracownika jak wyobraża sobie naszą dalszą współpracę. Moim zdaniem zadowolony pracownik jest fundamentem dobrej, długoletniej współpracy.

Najbardziej jestem dumny z tego, że …

Sygnity oferuje szeroki wachlarz usług i rozwiązań. To naprawdę napawa mnie dumą, że człowiek może spotkać się z naszymi rozwiązaniami w wielu momentach swojego codziennego życia.

Mój najtrudniejszy moment w karierze …

nastąpił po kilku latach pracy jako programista. Po jakimś czasie zrozumiałem, że potrzebuję większego kontaktu z ludźmi, a mniej pracy sam na sam z kodem źródłowym. Zacząłem więc rozwijać się w kierunku menedżerskim, gdzie mam zapewniony ten kontakt.

W Sygnity nauczyłem się…

szukania kreatywnych rozwiązań. Pracując w różnych rolach miałem wiele problemów, które wymagały znalezienia nietypowych rozwiązań. Na początku myślałem, że praca programisty nie jest zbyt kreatywna. Po czasie okazało się jednak, jak bardzo się myliłem.

Po godzinach lubię…

spędzać czas na świeżym powietrzu. Czasem jest to książka w parku, czasem siatkówka na plaży lub podróż. Do biura często jeżdżę rowerem. W wolnych chwilach spędzam czas mniej lub bardziej aktywnie i głównie na zewnątrz.