Sygnity

Artykuły

Rentowność sprzedaży powyżej 30 proc. – wyniki finansowe Sygnity w H1 FY21

W pierwszym półroczu roku finansowego 2020/21 zanotowaliśmy 31,3 mln zysku operacyjnego oraz nieco ponad 32 mln zł zysku netto. Duży wpływ na takie wyniki w tym okresie miało rozwiązanie rezerw wynikające z ugody podpisanej z Fast Enterprises.

W ciągu 6 pierwszych miesięcy roku obrotowego 2020/21 (tj. paź. 2020 – marz. 2021) Grupa Sygnity osiągnęła 103 mln zł przychodów, co oznacza ich zmniejszenie w porównaniu z okresem rok wcześniej. Mimo to utrzymaliśmy wysoką marżowość sprzedaży, uzyskując 32,7 mln zł zysku na sprzedaży, co daje rentowość na poziomie 31,8 proc. Dla porównania, przed rokiem w tym samym okresie było to 29,6 proc.

Utrzymanie wysokiej rentowności biznesu i stałe generowanie gotówki pozwoliło nam spłacić dużą część długu. Wkrótce umożliwi nam też zakończenie ciążącej spółce Umowy Restrukturyzacyjnej – podkreśla Inga Jędrzejewska, członek zarządu ds. finansowych Sygnity. – Zakończenie Umowy Restrukturyzacyjnej nie tylko oznacza zniesienie wielu ograniczeń choćby jeśli chodzi o wypłaty ewentualnej dywidendy, ale zdejmuje też ze spółki szereg obowiązków związanych z obsługą takiej umowy, co pozwoli ograniczyć koszty ponoszone dotychczas przez Sygnitywyjaśnia Inga Jędrzejewska.

– W obszarze sprzedaży koncentrujemy się na rosnących potrzebach klientów związanych z transformacją cyfrową – zarówno w sektorze publicznym, jak i komercyjnym. Liczymy na to, że projekty, które w ostatnich miesiącach pozostawały w zawieszeniu z uwagi na niepewność wynikającą z pandemii, ruszą w najbliższym czasie. Trudno sobie wyobrazić, że tak ważne strategicznie wdrożenia mogłyby być wciąż opóźniane. Wierzymy, że „odmrożenie” tych projektów pozwoli nam najpierw odbudować, a później zwiększyć przychody – mówi Mariusz Jurak, wiceprezes Sygnity.

– Nasz cel na najbliższe kwartały to regularne generowanie gotówki i budowa rentownego backlogu, który pozwoli nam zwiększyć przychody i utrzymać marże. Dzięki planowanej emisji obligacji nie tylko spłacimy długi, ale będziemy mogli uwolnić środki na rozwój, realizację innowacyjnych pomysłów i inwestycji. W zakresie rozwoju oferty produktowej zawieramy strategiczne partnerstwa z podmiotami dysponującymi technologiami, które użyte w naszych produktach i usługach odpowiadają na aktualne potrzeby rynku. Jednocześnie trwa w spółce proces przeglądu opcji strategicznych, w ramach którego rozważane są różne możliwe opcje strategiczne w odniesieniu do działalności biznesowej Sygnity, w tym możliwość pozyskania potencjalnego partnera, który wesprze przyspieszenie rozwoju Grupy Sygnity S.A. w interesujących nas segmentach rynku – mówi Bogdan Zborowski, prezes Sygnity.

O Sygnity

W Sygnity już od prawie 30 lat wspieramy biznes i państwo w cyfrowej transformacji, pracując dla największych firm i najważniejszych instytucji publicznych w Polsce.

Pomagamy Klientom biznesowym wykorzystywać technologię do budowania trwałej przewagi rynkowej. Nasze rozwiązania optymalizują procesy, usprawniają zarządzanie oraz pomagają podejmować strategiczne decyzje w oparciu o dane.

Wspieramy instytucje administracji publicznej w najważniejszych projektach transformacyjnych, wspólnie z nimi budując fundamenty e-państwa.

W naszych zespołach eksperci z wieloletnim doświadczeniem biznesowym pracują ręka w rękę ze specjalistami IT projektując, wdrażając i utrzymując systemy, które każdego dnia usprawniają biznes naszych klientów i ułatwiają życie polskim obywatelom.