Sygnity

Rozwiązania IT

Thermo Scanner – bezkontaktowy pomiar temperatury, skuteczniejsza walka z pandemią

W czasie pandemii błyskawiczne wykrywanie osób potencjalnie zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 (COVID-19) jest kluczowe dla zapewnienia nie tylko bezpieczeństwa, ale i ciągłości biznesu. Jedna zarażona osoba w fabryce może spowodować unieruchomienie całej linii produkcyjnej nawet na kilka dni. To samo dotyczy instytucji finansowych, które w swoich oddziałach każdego dnia obsługują wielu klientów. Dlatego tak ważne jest, żeby szybko i skutecznie „wyłapywać” osoby, u których występują objawy, mogące świadczyć o zarażeniu wirusem, takie jak np. podwyższona temperatura ciała.

Manualne sprawdzanie temperatury ma jednak swoje wady. Przede wszystkim, jest procesem długotrwałym (przy wielu pracownikach może zająć godziny) i nie gwarantuje poprawnego wyniku („ręczne” sprawdzanie temperatury niesie ze sobą ryzyko błędu). Ponadto, wymaga zatrudnienia dodatkowych osób, które będą kontrolować wchodzących, niepotrzebnie narażając przy tym własne zdrowie.

Skaner termiczny Kokous TH umożliwia bezdotykowy pomiar temperatury i błyskawiczne wykrycie nie tylko osób potencjalnie chorych, ale i takich, które nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa (nie noszą maski ochronnej).   

Jak działa skaner termiczny?

Skaner może być zintegrowany z istniejącymi systemami dostępu, dzięki czemu automatycznie uniemożliwi przejście przez bramkę osobom, które wykazują objawy zarażenia koronawirusem. Wykorzystuje on precyzyjny czujnik podczerwieni, który rejestruje temperaturę ciała oraz kamerę o wysokiej rozdzielczości, która może być stosowana także w trudnych warunkach oświetleniowych. Dzięki temu urządzenie szybko wychwytuje osoby, które nie powinny być wpuszczone do budynku ze względu na ryzyko zarażenia koronawirusem.  

Skaner Kokous TH aktywuje się automatycznie – wystarczy, że użytkownik podejdzie do urządzenia i odpowiednio „wykadruje” swoje odbicie. Wynik pomiaru jest natychmiast wyświetlany na ekranie, oznaczany właściwymi kolorami (czerwony, żółty, zielony) i transmitowany za pomocą komunikatu głosowego.

Wybrane funkcjonalności:

Blokada dostępu dla osób ze zbyt wysoką temperaturą ciała

Jeśli temperatura przekracza dopuszczalną normę, skaner sygnalizuje to użytkownikowi oraz odmawia wejścia do budynku. Jeśli system jest zintegrowany z automatyczną bramką, ta pozostaje zamknięta.

Automatyczne wykrywanie maski ochronnej

Skaner Kokous TH rozpoznaje, czy użytkownik ma założoną maskę. Jeśli system „nie wykryje” maseczki na twarzy użytkownika, ten zostanie poproszony o jej założenie przed przystąpieniem do pomiaru temperatury ciała.

Zarządzanie zdalne

Kokous TH działa zarówno w trybie offline, jak i w połączeniu z internetową platformą monitoringu. Z poziomu panelu możliwe jest monitorowanie liczby przechodzących osób, ich temperatury oraz masek ochronnych.

Dla kogo?

Schermata 2020-08-31 alle 14.35.21

Skaner Kokous TH jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich instytucji, w których na co dzień spotyka się wiele różnych osób:

  • Instytucji finansowych (np. banków),
  • Zakładów przemysłowych i produkcyjnych,
  • Placówek użyteczności publicznej (m.in.: supermarketów czy budynków biurowych),
  • Placówek ochrony zdrowia (np. szpitali),
  • Instytucji edukacyjnych (szkół, uniwersytetów),

Poza wymienionymi powyżej podmiotami skaner Kokous TH z powodzeniem może znaleźć zastosowanie w takich miejscach jak: dworce kolejowe, hotele, lotniska, kina, restauracje, siłownie i centra rozrywki.

Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.