Sygnity

Artykuły

TSS strategicznym inwestorem w Grupie Kapitałowej Sygnity SA

Sygnity SA, polska grupa kapitałowa spółek z branży informatycznej, stała się częścią międzynarodowej grupy spółek informatycznych Total Specific Solutions (TSS). Zmiana rozpoczyna nowy rozdział w historii Grupy Kapitałowej Sygnity, która stała się platformą rozwoju Grupy TSS w tej części Europy.

To ważny moment zarówno dla Sygnity, jak i dla jej spółki zależnej Sygnity Business Solutions oraz szansa dalszego, bardziej intensywnego rozwoju. Korzystając z doświadczenia i najlepszych praktyk płynących z ponad 125 wertykalnych spółek informatycznych należących do TSS zyskujemy międzynarodowe know how w nowych dla nas obszarach.

O TSS

TSS jest europejskim podmiotem, który dostarcza i rozwija krytyczne oprogramowanie dla branżowych klientów.

Grupa spółek TSS ciągle się powiększa, obecnie składa się z ponad 125 autonomicznych jednostek biznesowych, które prowadzą działalność w ponad 15 europejskich krajach.

Spółka została założona w 2006 roku. W latach 2007-2013 nastąpił rozwój Spółki poprzez przejęcia lokalnych branżowych spółek technologicznych.

W 2014 roku TSS stała się częścią notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Toronto spółki Constellation Software Inc., a od 2021 Topicus.com Inc.

Katalog branżowych rozwiązań oferowanych przez spółki będące częścią TSS jest rozległy i dodatkowo zostaje wzmocniony o rozwiązania oferowane przez Grupę Sygnity SA.

Spółki TSS są dostawcami software’u dla sektorów ochrony zdrowia, administracji państwowej (w tym administracji centralnej i samorządowej), branży finansowej, nieruchomości, edukacji, retailu i wielu innych.

W 2021 roku do TSS dołączyła polska spółka SIMPLE SA, która jest dostawcą systemów klasy ERP oraz systemów dziekanatowych (SIS) i medycznych (HIS). Była to pierwsza akwizycja TSS w Polsce.

Grupa TSS rozwija się w sposób organiczny oraz poprzez akwizycje. W latach 2014-2022 do Grupy zdecydowało się dołączyć ponad 90 spółek software-owych z całej Europy.

Firma zatrudnia ponad 4,800 pracowników.

Więcej o TSS przeczytasz TUTAJ

O szczegółach transakcji dowiesz się więcej klikając TUTAJ

O Sygnity

Sygnity jest jedną z czołowych spółek informatycznych w Polsce, która od 30 lat wspiera biznes i państwo w cyfrowej transformacji. Do podstawowych obszarów działalności firmy należą: doradztwo informatyczne, produkcja i wdrażanie oprogramowania, integracja rozwiązań, dostarczanie infrastruktury informatycznej i outsourcing IT.

Rozwiązania Sygnity wspierają firmy zajmujące się wytwarzaniem, obrotem i dystrybucją energii elektrycznej m.in. w efektywnym pozyskiwaniu i zarządzaniu danymi pomiarowymi, prognozowaniu zapotrzebowania na energię, rozliczaniu energii oraz wymianie informacji na rynku energii. W ramach grantu na prace badawczo-rozwojowe otrzymanego od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Sygnity przygotowuje narzędzia dla przyszłej architektury informacyjnej związanej z wdrożeniem Centralnego Systemu Informacji Rynku Energii.