Sygnity

Zarządzanie zobowiązaniami mocowymi

Sygnity Capacity Market

Sygnity Capacity Market

Sygnity Capacity Market to jedyny system umożliwiający grupom kapitałowym działającym na rynku mocy sprawne i skuteczne zarządzanie wieloma zobowiązaniami mocowymi. 

Fundamentem, na którym zbudowaliśmy Sygnity Capacity Market jest system Sygnity Forecast, który generuje prognozy zapotrzebowania na media, wykorzystując do tego modele automatyczne klasy ARIMA, sieci neuronowe oraz modele uczenia maszynowego.

 

Rozwiązanie stworzone wspólnie z biznesem

Po zaprojektowaniu i wdrożeniu głównych funkcjonalności, m.in.: ewidencji, obsługi okresów zagrożenia czy monitoringu wypełniania obowiązków mocowych, rozpoczęliśmy współpracę partnerską z grupą kapitałową dysponującą ponad 100 jednostkami rynku mocy. Dzięki połączeniu różnych kompetencji, perspektyw i doświadczeń stworzyliśmy system, który spełnia oczekiwania faktycznego użytkownika – zarówno te biznesowe, jak i funkcjonalne.

Korzyści efektywnego zarządzania obowiązkiem mocowym

Przenoszenie obowiązków mocowych – unikanie kar

Ustawa o rynku mocy wprowadziła do krajowej energetyki nowy produkt – obowiązek mocowy. Jest to zobowiązanie dostawcy mocy, z jednej strony do pozostawania w gotowości do dostarczania określonej mocy elektrycznej do systemu w okresie dostaw, z drugiej do dostawy określonej mocy elektrycznej do systemu w okresach zagrożenia.

Przenoszenie obowiązków mocowych – sposób na większe przychody

Firma działająca na rynku mocy może też aktywnie obracać obowiązkami mocowymi m.in. w celach: zarabiania na pośredniczeniu w obrocie oraz agregowania obowiązków mocowych z najwyższymi cenami za pozostawanie w dyspozycyjności i jednocześnie oddawanie tych z cenami niskimi.

Dla kogo?

Rozwiązanie jest jedynym systemem umożliwiającym grupom kapitałowym działającym na rynku mocy sprawne i skuteczne zarządzanie wieloma zobowiązaniami mocowymi.

Idealnym odbiorcą rozwiązania są grupy kapitałowe działające na rynku mocy, które dysponują co najmniej kilkunastoma jednostkami rynku mocy, m.in. elektrowniami, elektrociepłowniami, źródłami OZE.

 

Wybrane ekrany aplikacji

Pobierz materiały

Pobierz materiały na temat tego produktu.

Sprawdź pełną ofertę

dla przemysłu

Porozmawiaj z ekspertem

Piotr Karwaczyński

Ekspert ds. analizy biznesowej

pkarwaczynski@sygnity.pl

Masz pytania odnośnie tego produktu?

    W celu zapoznania się z zasadami przetwarzania udostępnionych nam danych osobowych proszę kliknąć w link:

    Polityka prywatności