Bank musiał w bardzo krótkim czasie przygotować się na obsługę wniosków o dofinansowanie z PFR. Cały proces wymagał szczegółowego rozplanowania, począwszy od rejestracji wniosku, przez walidację informacji w nim zawartych aż do przekazania wniosku w postaci plików XML do Ministerstwa Finansów. Co ważne, poprawna obsługa wniosków wymagała również komunikacji zwrotnej – Ministerstwo musiało równie sprawnie informować bank zarówno o akceptacji lub odrzuceniu wniosku jak również o konieczności uzupełnienia danych.
O ile jednak Klient potrafił szybko dostosować system front-office do wymagań Tarczy Antykryzysowej, o tyle brakowało mu platformy, która umożliwiałaby dwukierunkową komunikację z Ministerstwem Finansów, za pośrednictwem kanału komunikacyjnego STIR.
Największym wyzwaniem dla naszego Klienta (i jednocześnie kluczowym czynnikiem decydującym o sukcesie projektu) był CZAS. Najmniejsze opóźnienie w przygotowaniu kompletnego procesu obsługi wniosków mogło skutkować „odpływem” klientów do innego banku. W końcu utrzymanie płynności finansowej w czasie kryzysu decyduje o być albo nie być przedsiębiorcy na rynku – w takiej sytuacji nie ma miejsca na choćby najmniejsze opóźnienie. Dlatego kluczowe było dla nas wdrożenie narzędzia, które umożliwi bankowi sprawną obsługę dofinansowań a równocześnie będzie uniwersalne, nowoczesne i łatwo skalowalne.