Sygnity

Aktualności

Sygnity z dofinansowaniem na B+R dla rynku energii

Sygnity S.A. otrzymało 1 267 896,75zł dofinansowania od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu 1/1.1.1/2021 Działanie 1.1 “Projekty B+R przedsiębiorstw”.

W ramach projektu Sygnity opracuje architekturę dla nowej generacji produktów dedykowanych dla rynku energii, które będą mogły być wdrażane zarówno w każdej chmurze, jak i on-premise. Powstałe w projekcie badawczym rozwiązania będą gotowe na wyzwania, przed którymi stanie cały rynek energii po 2024, czyli po uruchomieniu Centralnego Systemu Informacji Rynku Energii. 

Firma przewiduje, że pełne wykorzystanie potencjału platform chmurowych połączone z wieloletnim doświadczeniem Sygnity na rynku energii pozwoli stworzyć rozwiązanie nawet do 30% tańsze od istniejących na rynku rozwiązań.

Sygnity jest wiodącym producentem rozwiązań dla rynku energii, posiadającym w swojej ofercie m.in. systemy dla uczestników rynku bilansującego, systemy prognostyczne, pomiarowe, rozliczeniowe oraz zarządzania majątkiem. Firma obsługuje 83% dostawców energii elektrycznej w Polsce. 

– Od 30 lat tworzymy rozwiązania dla rynku energii. Znamy wyzwania naszych klientów, ale też aktywnie uczestniczymy w rozwoju tego rynku w Polsce. Przy tym wszystkim jesteśmy firmą technologiczną. Naszym celem jest stosowanie nowoczesnych technologii w sposób optymalny tak, żeby dostarczały maksimum korzyści i odpowiadały na realne potrzeby rynku i klientów. Cieszymy się, że nasza odpowiedź na przyszłe potrzeby sektora energetycznego została doceniona przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, potwierdzając jednocześnie innowacyjność projektu w skali międzynarodowej – mówi Adam Larysz, Dyrektor zarządzający ds. rynku energii.

Przemysław Chojnicki, Menadżer ds. rynku energii dodaje – Jesteśmy świadomi, że na rynku nie ma wiedzy na temat kosztów funkcjonowania zaawansowanych systemów IT w chmurze. Ten projekt badawczo-rozwojowy ma na celu optymalne dobranie usług dla nowej generacji naszych produktów, dedykowanych dla rynku energii dających najlepszy stosunek wydajności do kosztów. Pozwoli to w szczególności na zaproponowanie wartościowej oferty dla przedsiębiorstw, które będą zobowiązane do komunikacji z budowanym przez PSE systemem CSIRE.

Więcej na temat Projektu TUTAJ