Sygnity

Aktualności

Rozwiązanie Sygnity Zdrowy Uczeń na Giełdzie Miejskich Technologii

Sygnity Zdrowy Uczeń to program dedykowany jednostkom samorządu terytorialnego, które chcą zwiększyć efektywność działań profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży. Teraz, za sprawą Giełdy Miejskich Technologii, inicjatywy uruchomionej przez Polski Fundusz Rozwoju, gminy będą mogły przetestować rozwiązanie bezpłatnie nawet do 12 miesięcy. 

Sygnity dla miast

Giełdę Miejskich Technologii to specjalna platforma, która łączy dostawców rozwiązań z obszaru smart city z potrzebami gmin. Teraz w jednym miejscu samorządowiec może w prosty sposób porównać oferty różnych firm technologicznych, znaleźć potrzebne rozwiązanie oraz złożyć wniosek o grant na sfinansowanie testów wybranego produktu. Na liście rozwiązań znalazła się aplikacja Sygnity Zdrowy Uczeń, które umożliwia monitorowanie stanu zdrowia dzieci i młodzieży szkolnej oraz prowadzenie odpowiednio dobranych działań profilaktycznych na terenie gminy.

Jedno rozwiązanie, wiele korzyści

Do głównych funkcjonalności aplikacji należy możliwość zapisywania wyników badań przesiewowych, tworzenie dokumentacji zdrowia ucznia (zgodnie z aktualnymi wytycznymi i standardami), analiza danych o zdrowiu dzieci i młodzieży na poziomie miasta, dzielnicy lub poszczególnych szkół, w postaci wizualizacji danych poprzez interaktywny kokpit analityczny. Rozwiązanie usprawnia również komunikację pomiędzy rodzicami, lekarzem rodzinnym i pielęgniarką, dzięki wbudowanym trzem modułom pozwalającym na wymianę danych, między innymi w zakresie pomocy doraźnej udzielonej na terenie szkoły.

1,5 mln złotych na wsparcie cyfryzacji

Za nami pierwsza runda naboru wniosków grantowych. PFR zaplanował w sumie 5 konkursów – każdy z pulą 300 tys. złotych, co oznacza, że do samorządów trafi łącznie 1,5 mln złotych wsparcia. Aby wziąć w nich udział, należy zarejestrować profil gminy na platformie, wybrać z katalogu produkt, który najbardziej odpowiada na potrzeby samorządu, a następnie wypełnić wniosek online poprzez konto użytkownika. Miasta, które uzyskają najwyższą punktację w naborze, otrzymają finasowanie o wysokości do 50 tysięcy złotych na testowanie wskazanego produktu.

Informacje o kolejnych naborach wniosków będą publikowane na stronie Giełdy Miejskich Technologii oraz w mediach społecznościowych Polskiego Funduszu Rozwoju.

Obecność rozwiązania Sygnity na Giełdzie Miejskich Technologii potwierdza otwartość spółki na dialog z samorządem w zakresie projektowania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które mogą wpłynąć na podnoszenie efektywności oraz poprawę jakości życia mieszkańców.